Şile Kart “Şile Kart Projesi” kapsamında Şile Belediyesi’ne bağlı sosyal tesis ve otopark işletmeleri başta olmak üzere, Şile’nin önde gelen işletmelerinde de geçerli olan bir indirim kartıdır.
Şile karta sahip olanız için birincil ikametgâhınızın Şile’de olması yeterlidir.
Şile Kart Şile Belediyesi’nin ücretsiz bir hizmetidir. Başvuru aşamasında ve sonrasında hiçbir ücret talep edilmez ve edilemez.
Şile Belediyesi Mercan Köşk A.Ş.’ ye ait tüm sosyal tesislerinde %15 indirim, Ala Kadınlar Plajı girişinde %60 indirim, Şile Belediyesi Mercan Köşk A.Ş. ait tüm otoparklarda %50 indirim, Şile Bezi El Sanatları Merkezinde %10 indirim uygulanmaktadır. Bunlara ek olarak web sitemizde görebileceğiniz özel işletmelerin kendi belirlediği oranda indirim uygulanmaktadır. Bu indirimleri web sitesinden, sosyal medya üzerinden ya da işletmelerin girişlerinde bulunan “Şile Kart Üye İşletme” göstergelerinden/etiketlerinden takip edebilirsiniz.
Şile karta sahip olabilmek için www.silekart.com üzerinden kişisel bilgileriniz ve yüzünüzün net olarak göründüğü fotoğrafınız ile başvuru yapabilir ya da kent meydanındaki “ŞİLE KART” hizmet ofisinden başvuru sağlayabilirsiniz.
Şile Kart başvurunuz onaylandıktan sonra, telefonunuza gelen onay mesajından sonra şile kart numaranız, tc kimlik numaranız ya da gsm numaranız ile kartınızı teslim alana kadar tüm indirimlerden faydalanabilirsiniz.
Başvuru tarihinden itibaren maksimum 10 iş günü içinde Şile kent meydanındaki “ŞİLE KART” hizmet ofisinden teslim alabilirsiniz.
ŞİLE KART’ın kullanım süresi 3 yıldır.
ŞİLE KART kişiye özeldir. İkinci kişi tarafından kullanılamaz.
ŞİLE KART sistemi yalnızca tek bir numarayı kabul etmektedir.
Şile kent meydanındaki “ŞİLE KART” hizmet ofisinden değişen bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.
Şile Kart ofisine başvurarak kaybolmuş/zarar görmüş kartınızı iptal ettikten sonra yeni kartınızı ücretsiz teslim alabilirsiniz.